nauka plywania

plywanie sportowe

nsp

Pierwsze starty młodych pływaków kategorii dzieci w Lidze Województwa Pomorskiego.

W sobotę 12.03.2022r. na 25 m pływalni Słupskiego Ośrodka Sportu
i Rekreacji,  w swoich pierwszych startach w Lidze Województwa Pomorskiego Dzieci 10-11 lat (pierwsza runda), wystartowała 15 osobowa reprezentacja jednych z naszych najmłodszych zawodników. Uczniowie trzeciej klasy pływackiej, uczęszczający do szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach na co dzień trenujący na pływalni „Nëczk”, w zawodach zmierzyli się z równolatkami z rocznika 2011 i 2012, z aż 17 pomorskich klubów. W zawodach zgłoszonych było w sumie 231 zawodników. Zawody odbyły się bez udziału publiczności, jednak organizator zapewnił bezpośrednią transmisję wideo z przebiegu zawodów. Nasi uczniowie podczas startów wykazali się dużym zaangażowaniem i bardzo dobrymi umiejętnościami technicznymi. Dziesięciolatkowie rywalizowali na dystansie 50 metrów stylem dowolny i klasycznym.  Dziewczęta w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym w składzie; Marcelina Gołuńska, Weronika Kwiatkowaska, Kinga Anders oraz Aleksandra Wójtowicz – wywalczyły bardzo wysoką trzecią lokatę, natomiast Filip Zdrojewski zdobył srebrny medal w starcie indywidualnym w stylu klasycznym.

Wyjazd na zawody został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu sekcji pływackiej GKS Cartusia Kartuzy – dziękujemy.