nauka plywania

plywanie sportowe

nsp

NIEDZIELNA SZKOŁA PŁYWANIA

 

                                                                                                                 v2 

       

NIEDZIELNA SZKOŁA PŁYWANIA DLA DZIECI W WIEKU OD 5 LAT
SZKOŁA DELFIN ZAPRASZA OD LUTEGO


Pływanie to jedna z najlepszych form aktywności fizycznej. Pływać mogą zarówno małe dzieci, młodzież i starsi. Sport ten mogą nawet uprawiać osoby cierpiące na schorzenia, które uniemożliwiają im ćwiczenie w inny sposób. W przypadku dzieci pływanie jest szczególnie wskazane, gdyż sport ten jest pozytywny ze względu na:

Zdrowotne aspekty pływania.

  • Pomaga w kształtowaniu odpowiedniej- zdrowej sylwetki ciała korygując wady postawy.
  • Kształtuje kręgosłup ciała.
  • Woda zmniejsza obciążenie na mięśnie i stawy.
  • Jest świetnym ćwiczeniem rozciągającym i relaksującym.
  • Wzmacnia układ sercowo- naczyniowy oraz płucno- oddechowy.

Pływanie wskazane jest nawet dla dzieci, które ze względu na stan zdrowia nie mogą uprawiać innych sportów. Wśród nich są między innymi dzieci cierpiące na astmę czy młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów. Pływanie jest również dobrym rozwiązaniem w przypadku młodych ludzi borykających się z problemem nadwagi i otyłości. Dla nich ruch w wodzie może być łatwiejszy niż podczas normalnych zajęć sportowych.


Bezpieczeństwo i zabawa w wodzie
Jeśli nasze dziecko pływa pod okiem instruktora lub trenera, możemy być spokojni o jego bezpieczeństwo podczas wyjazdów na wypoczynek rodzinny lub kolonie dziecka.

Większość dzieci uwielbia zabawy w wodzie, dlatego też zajęcia na basenie wydają im się znacznie ciekawsze niż inne formy zajęć z wychowania fizycznego.

 

plywanie sportowe

nsp

nauka plywania